Prins Harry heeft donderdag een verrassingsbezoek gebracht aan Kyiv, melden Britse media en de Oekraïense regering. "Prins Harry is in Kyiv aangekomen voor een onaangekondigd bezoek", schrijft een Oekraïense overheidsinstantie op sociale media. Hij wil met zijn bezoek de internationale aandacht op de Russische invasie vestigen en Oekraïners een hart onder de riem steken.
"Het is goed om terug te zijn in Oekraïne", zei de prins bij zijn aankomst. Volgens ITV News vertelde de Britse prins dat hij "mensen thuis en over de hele wereld wilde herinneren waar Oekraïne tegenaan kijkt en de mensen en partners wilde steunen die buitengewoon werk verrichten, elk uur van elke dag onder ongelooflijk zware omstandigheden." Op beelden is te zien dat de hertog van Sussex met de trein is aangekomen.
De prins zal volgens ITV News later op donderdag een toespraak geven tijdens een veiligheidsconferentie. Hij vertelt dan dat de wereld niet "gevoelloos" mag worden voor dit of enig ander conflict. Ook heeft hij het dan over de ontvoering van Oekraïense kinderen door Russische troepen.
Harry bracht al vaker een onaangekondigd bezoek aan de Oekraïense hoofdstad.