Van den Brink werkt nog aan wet strafbaarstelling illegaliteit

08 mei , 14:22Politiek
anp080526150 1
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
Volgens de CDA-minister is meer tijd nodig om het wetsvoorstel voor het strafbaar stellen van mensen die niet meer in Nederland mogen verblijven, maar ook niet vertrekken, goed vorm te geven. Volgens hem was het PVV-amendement dat vorig jaar plotseling werd aangenomen niet goed opgesteld. Nu wil Van den Brink meer tijd voor de wetswijziging nemen.
De maatregel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen moet worden verruimd, volgens de minister. Ook asielzoekers moeten er onder gaan vallen. Verder moeten mensen die ongewenst zijn verklaard en niet vertrekken ook strafbaar worden.
loading

Loading