AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes van Ajax krijgt geen sanctie opgelegd van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Dat staat in een persbericht van de Amsterdamse voetbalclub. De AFM ziet daar na een onderzoek naar vermeende handel met voorwetenschap geen reden toe. Kroes kreeg wel een waarschuwing.
Kroes wist twee jaar geleden al dat hij Ajax zou gaan leiden toen hij nog eens 17.000 aandelen kocht. De AFM kwalificeerde de informatie, dat de raad van commissarissen (rvc) van Ajax in de zomer van 2023 het voornemen had om hem voor te dragen als algemeen directeur van Ajax, als voorwetenschap. Na een gesprek tussen de AFM en Ajax werd vastgesteld dat er geen dusdanige overtreding was begaan die een sanctie rechtvaardigde. Kroes had in de ogen van de AFM wel nauwkeuriger moeten zijn.
De AFM verwacht wel dat Ajax de handelswijze bij het omgaan met voorwetenschap aanscherpt. De koploper van de Eredivisie heeft de processen naar eigen zeggen inmiddels verbeterd.