Ajax houdt het lang spannend tegen Heracles Almelo

24 aug , 19:10 Voetbal
anp240825100 1

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het voor eigen publiek lang spannend gehouden tegen Heracles Almelo (2-0). Steven Berghuis schoot de thuisploeg na een halfuur op voorsprong in de Johan Cruijff ArenA. De ploeg van trainer John Heitinga creëerde vervolgens veel kansen, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers tot de 87e minuut uitzicht hielden op het eerste punt van dit seizoen in de Eredivisie. Uiteindelijk zorgde Wout Weghorst voor veel opluchting bij het Amsterdamse publiek. De spits vierde zijn treffer tegen een van zijn voormalige clubs uitbundig. Ook hij vreesde kennelijk dat Heracles in de slotfase toch nog gelijk zou maken.

Trainer Heitinga weet aan het begin van het seizoen nog niet welke spelers hij het beste kan opstellen. Hij besloot zijn basisformatie van vorige week voor het onbesliste duel met Go Ahead Eagles (2-2) te wijzigen. Lucas Rosa, van origine rechtsback, speelde in het centrum van de defensie omdat Ko Itakura en Aaron Bouwman geblesseerd waren en Josip Sutalo nog niet klaar was om aan de aftrap te verschijnen. Kian Fitz-Jim kreeg de voorkeur boven aanvoerder Davy Klaassen. Oscar Gloukh en Raúl Moro waren de buitenspelers van de thuisploeg.

Het spel van Ajax was dynamischer dan tijdens voorgaande duels met Telstar en Go Ahead Eagles. Dat kwam vooral door de middenvelders Fitz-Jim, Berghuis en Kenneth Taylor, die soms aardig combineerden met Gloukh en Moro. Weghorst miste twee kansen op de openingstreffer, na snelle combinaties. Ook Youri Baas verzuimde Ajax op voorsprong te schieten. Uiteindelijk scoorde Berghuis wel in de 31e minuut, na een goede actie van Gloukh. Ajax betaalde ruim 14 miljoen euro voor de international uit Israël, die bij RB Salzburg vooral als aanvallende middenvelder naam maakte. Coach Heitinga gebruikt hem voorlopig als linksbuiten, ook omdat tegen Heracles de geblesseerde vleugelspelers Mika Godts en Bertrand Traoré ontbraken.

Ajax domineerde het duel in de tweede helft, maar slaagde er niet in snel meer afstand te nemen. Weghorst kon niet duidelijk maken dat bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal begin volgende maand niet om hem heen kan nu Memphis Depay niet beschikbaar lijkt. Ook Berghuis, Moro en Fitz-Jim misten kansen op een tweede treffer. Weghorst slaagde er in de 86e minuut eindelijk in om keeper Fabian de Keijzer te passeren. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar de videoscheidsrechter oordeelde dat het een geldige treffer was.