ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
Ajax leidde bij rust met 4-0 door doelpunten van Owen Wijndal, Anton Gaaei, Don-Angelo Konadu en Jorthy Mokio. Mokio, Rayane Bounida en invaller Raúl Moro scoorden in de tweede helft voor de bezoekers.
Devin Plank (1-5) en Jannick Verbont (2-6) troffen doel voor Excelsior Maassluis, de huidige nummer 15 van de Tweede Divisie. Plank moest lang revalideren nadat er een kwaadaardige tumor in zijn kuit was gevonden.
Uitgeschakeld
Coach Grim was niet vergeten hoe Ajax twee jaar geleden door de amateurs van Hercules (3-2) werd uitgeschakeld in de KNVB-beker. Hij koos voor een sterk elftal maar gaf Oscar Gloukh, Kasper Dolberg, Ko Itakura en Vítezslav Jaros wel rust. Rayane Bounida, Konadu, Mokio en Remko Pasveer verschenen wel aan de aftrap. Ajax miste de geblesseerde Kenneth Taylor, Wout Weghorst, Josip Sutalo, James McConnell en Steven Berghuis.
Na een ruime voorsprong aan het einde van de eerste helft besloot Grim ook Mika Godts, Wijndal en Davy Klaassen rust te geven. Branco van den Boomen maakte in de tweede helft zijn rentree bij Ajax. Hij liep in maart een rugblessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. De 16-jarige Abdellah Ouazane debuteerde na ruim een uur als vervanger van Youri Regeer in het eerste elftal van Ajax.