Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

11 jan , 16:55 Voetbal
anp110126109 1

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

Ajax had tegen Telstar binnen een kwartier een 2-0-voorsprong, na doelpunten van Oscar Gloukh en Mika Godts. Youri Baas tekende na rust voor de 3-0, waarna hij met een eigen doelpunt ook voor de eerste tegentreffer van Telstar zorgde. Danny Bakker maakte het met een late treffer nog spannend, maar verder kwam Telstar niet. De thuisploeg speelde vanaf de 53e minuut met tien man na een rode kaart voor debutant Cedric Hatenboer.

Ajax-trainer Fred Grim zag afgelopen week Kenneth Taylor vertrekken naar Lazio. De jarige Sean Steur (18) nam zijn positie tegen Telstar over. Wout Weghorst, Steven Berghuis en Takehiro Tomiyasu ontbraken nog.

Aanvallender

Grim gaf in aanloop naar het duel aan dat hij zijn ploeg aanvallender wil laten spelen tijdens de tweede seizoenshelft. Gezien de tussenstand na een kwartier leek hij in zijn opzet geslaagd. Al kwamen de doelpunten niet voort uit fraai aanvalsspel. Gloukh maakte de 1-0, nadat zijn inzet van richting was veranderd. Baas vond Godts met een dieptepass over grote afstand, waarna de Belg de bal in de verre hoek mikte.

Ajax had daarna een overwicht en Kasper Dolberg verzuimde de score uit te bouwen. De spits leek bij zijn actie Telstar-doelman Ronald Koeman te blesseren, maar de keeper kon verder. Koeman stopte vlak voor rust nog twee inzetten van Godts.

Eigen doel

De opdracht van Telstar werd nog lastiger na de rode kaart voor Hatenboer. De huurling van Anderlecht werd weggestuurd na een overtreding op Youri Regeer. De Ajax-middenvelder moest zich even later laten vervangen. De thuisploeg scoorde daarna via Nils Rossen, maar het doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Baas kopte vervolgens de 3-0 binnen uit een corner.

De spanning keerde in de slotfase uit het niets helemaal terug. Baas werkte op ongelukkige wijze de bal in het eigen doel, waarna Bakker uit een corner raakkopte (2-3). Telstar was daarna nog gevaarlijk, maar ook Ajax kreeg nog grote kansen.