PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
Atlético staat door de zege op 66 punten. Dat zijn 3 punten minder dan Villarreal, dat derde staat, en 9 punten meer dan nummer 5 Real Betis. Al die ploegen zijn net als kampioen FC Barcelona en Real Madrid al zeker van kwalificatie voor de Champions League.
De bezoekers kwamen in Pamplona na een kwartier op voorsprong uit een strafschop van Ademola Lookman. Osasuna leek ook een strafschop te krijgen vlak voor de rust, maar na ingrijpen van de VAR werd die beslissing teruggedraaid. In de tweede helft maakte Alexander Sørloth de tweede treffer voor Atlético, dat de wedstrijd met tien man beëindigde na de tweede gele kaart voor Marcos Llorente. Kike Barja scoorde in de extra tijd nog voor Osasuna uit de rebound.