JEDDAH (ANP/RTR) - Steven Bergwijn heeft met zijn club Al-Ittihad het bekertoernooi van Saudi-Arabië gewonnen. Mede dankzij twee doelpunten van de Fransman Karim Benzema won Al-Ittihad in de finale met 3-1 van Al-Qadsiah. Bergwijn gaf de assist bij diens eerste treffer.
Voor Al-Ittihad betekende het de dubbel, want de door de Fransman Laurent Blanc getrainde ploeg veroverde eerder al de landstitel. Al-Qadsiah beëindigde het duel met tien man nadat de Argentijn Ezequiel Fernández in de 81e minuut met een tweede gele kaart naar de kant was gestuurd.
Benzema opende de score in de 34e minuut door de bal uit een voorzet van Bergwijn met de borst in het doel te werken. Kort voor rust maakte Houssem Aouar de 2-0, waarna Pierre-Emerick Aubameyang in de extra tijd van de eerste helft de spanning terugbracht door een strafschop te benutten.
In de blessuretijd van de tweede helft volgde de tweede treffer van Benzema.