Bondscoach Reiziger zag Jong Oranje vechten als leeuwen

21 jun , 21:11 Voetbal
anp210625132 1

ZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."

Nederland speelde ruim zeventig minuten met tien man na twee snelle gele kaarten voor Ruben van Bommel. "Je kunt die kaart misschien geven. Maar je geeft hem ook een tweede kaart. Zo vermoord je de wedstrijd", zei Reiziger die zijn invaller Ernest Poku in de 84e minuut zag scoren. "We stonden compact en gaven ook met tien man weinig weg", zei Reiziger. "Zij hadden het best lastig om het spel te maken. Dan hoop je iets te kunnen doen in de omschakeling."

Oranje vervolgt het EK met een halve finale tegen Spanje of Engeland, Van Bommel, Devyne Rensch en Kenneth Taylor zijn geschorst voor dat duel. "Ik heb altijd gezegd dat we iedereen nodig hebben", zei Reiziger. "Misschien zijn er ook nog jongens moe. Misschien hebben ze pijntjes. Dat gaan we vanaf morgen zien."