Cillessen in bekerduel terug onder de lat bij NEC

29 okt 2025, 17:55 Voetbal
anp291025246 1

NIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.

NEC-trainer Dick Schreuder geeft de 36-jarige Groesbeker een kans, maar niet per se omdat Cillessen de doelman voor de strijd om de KNVB-beker wordt. "Dat gebeurt vaker, maar wij willen het gewoon per wedstrijd bekijken." Cillessen moet concurreren met de Argentijn Gonzalo Crettaz.

"Het is een tijdje geleden dat ik een wedstrijd heb gespeeld", zegt hij in een voorbeschouwing op de website van de Nijmegenaren. "Bij de laatste ging ik per brancard van het veld."

Cillessen vertrok in 2024 na een ongelukkig seizoen bij NEC, de club waar hij in 2010 debuteerde, waarna na in 2011 een transfer naar Ajax volgde. Later kwam hij ook uit voor Barcelona en Valencia.