DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
FC Twente kwam in de negentiende minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Jari De Busser. De doelman van Go Ahead Eagles liet de bal uit zijn handen in het doel glippen. De club uit Enschede maakte in de 26e minuut de 0-2 via Sam Lammers, die raak kopte uit een voorzet van Bart van Rooij.
Na rust zette Kristian Hlynsson de bezoekers op 0-3. Zes minuten later deed Jakob Breum wat terug voor Go Ahead Eagles. Lammers maakte zijn tweede doelpunt van de middag een kwartier voor tijd uit een strafschop. Hij was even daarvoor zelf gevloerd door Dean James.
FC Twente veroverde 13 punten uit de laatste vijf wedstrijden. De spelers bedankten na de zege het uitvak dat grotendeels was gevuld met kinderen van de kidsclub en hun ouders.