UTRECHT (ANP) - FC Utrecht begint het Europese avontuur van het nieuwe seizoen met een tweeluik tegen FC Sheriff uit Moldavië of FC Prishtina uit Kosovo. Dat heeft een loting op het hoofdkantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon bepaald.
FC Utrecht begint op 24 juli met een uitwedstrijd aan de tweede voorronde van de Europa League. De return is een week later in de Galgenwaard. FC Sheriff en FC Prishtina treffen elkaar in de eerste voorronde.
FC Utrecht eindigde afgelopen seizoen als vierde in de Eredivisie en mag daardoor aan de voorronden van de Europa League deelnemen. De derde speelronde van de Europa League staat voor 7 en 14 augustus op het programma. Als FC Utrecht twee tegenstanders verslaat, volgen op 21 en 28 augustus de beslissende play-offs voor een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League.