FC Volendam moet vakken sluiten voor eerste thuisduel Eredivisie

23 jun , 14:08 Voetbal
anp230625126 1

VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.

De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de aanklager van de KNVB, waarmee een eerdere voorwaardelijke straf werd omgezet in een definitieve straf. Naast het sluiten van een deel van de Pé Mühren-tribune kreeg Volendam een boete van 5000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk.

Aanhangers van Volendam staken tijdens de verloren wedstrijd tegen Excelsior (1-4) vuurwerk af op de Pé Mühren-tribune. Ook werden bekers op het veld gegooid en werd een ingang bestormd.

Volendam begint de Eredivisie op 9 augustus met een uitwedstrijd bij sc Heerenveen. De eerste thuiswedstrijd tegen AZ is op 17 augustus.