Fenerbahçe stapt naar rechter en eist geld van Galatasaray

28 feb , 16:40 Voetbal
anp280225138 1

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft een rechtszaak aangespannen tegen Galatasaray. De club meldt dat het een schadevergoeding van ruim 50.000 euro van de grote rivaal eist. Volgens Fenerbahçe is trainer José Mourinho doelbewust en ten onrechte beschadigd door Galatasaray.

Mourinho bekritiseerde maandag na de topper tegen Galatasaray (0-0) de vierde official uit Turkije. Hij zei ook dat de spelers van de tegenstander na een opstootje op het veld "als apen op en neer sprongen".

Galatasaray wilde dat er een strafzaak kwam tegen de Portugese trainer. De club beschuldigde Mourinho van aanhoudende racistische uitspraken over het Turkse volk. Galatasaray kondigde aan dat het ook een klacht bij de FIFA en UEFA gaat indienen.

Galatasaray werd donderdag gehoord door de Turkse voetbalbond die Mourinho voor vier duels schorste en hem een boete van ruim 42.000 euro oplegde. Fenerbahçe laat het er niet bij zitten en eist dat Galatasaray bestraft wordt voor het in diskrediet brengen van de Portugese coach.