FIFA-baas: Trump reikt wereldbeker uit na finale WK voetbal

22 jan , 15:26 Voetbal
anp220126146 1

DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.

Infantino noemde Trump niet bij naam, maar zei dat hij en de president van het medegastland de uitreiking van de gouden trofee zullen verzorgen op 19 juli in het stadion van East Rutherford. Het bleef onduidelijk in hoeverre de leiders van de andere twee WK-gastlanden, Mexico en Canada, bij de ceremonie betrokken zijn. Bij het WK voetbal is de aanwezigheid van staatshoofden bij de prijsuitreiking een traditie.

Infantino onderhoudt nauwe banden met Trump. Tijdens de loting voor de groepsfase van het WK in Washington in december ontving Trump de FIFA-vredesprijs. Dit leidde tot internationale hoon.