HELSINKI (ANP) - Mark Flekken verdedigt zaterdag het doel van het Nederlands elftal tegen Finland in de WK-kwalificatie. De doelman vervangt de geblesseerde Bart Verbruggen die de laatste interlands de voorkeur kreeg.
Flekken tekende afgelopen week een driejarig contract bij Bayer Leverkusen. Nick Olij en Kjell Scherpen zijn de andere doelmannen in de selectie van Oranje voor de duels met Finland en Malta (10 juni) in de WK-kwalificatie.
Koeman wilde alleen kwijt dat Flekken begint. Hij vertelde verder dat hij een afweging moet maken tussen spelers die in maart goed speelden tegen Spanje en voetballers die beide duels met de Europees kampioen hebben gemist maar nu weer fit zijn. Zo is reserve-aanvoerder Nathan Aké na negen maanden weer terug bij de nationale ploeg. Tijdens zijn afwezigheid hebben Micky van de Ven en Jorrel Hato de positie links in de defensie goed ingevuld. Koeman moet verder beslissen of Jeremie Frimpong of Xavi Simons als rechtsbuiten begint.