Fortuna Sittard uit de zorgen na zege op Willem II

27 apr , 12:29 Voetbal
anp270425063 1

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard mag dankzij een 1-0-zege op Willem II degradatiezorgen vergeten. De ploeg van trainer Danny Buijs maakte een einde aan een slechte reeks die in vier duels slechts 1 punt had opgeleverd. Voor de Tilburgers lijkt na de achtste nederlaag op rij deelname aan de play-offs om promotie/degradatie inmiddels het hoogst haalbare dit seizoen.

Misschien was het de dreiging van onderaf dat Willem II geen enkele aanvallende intentie toonde. In de eerste twintig minuten kwam de ploeg van trainer Peter Maes amper aan de bal, maar verzuimde Fortuna het overwicht in kansen laat staan doelpunten uit te drukken. Bij de rust was er aan beide zijden geen enkel schot op doel geweest.

Ook na rust bleven de kansen schaars. De beste was na een klein uur nota bene voor Willem II. Jeremy Bokila schoot net naast. Kort daarop benutte Fortuna de eerste serieuze kans wel. De kort ervoor ingevallen Jasper Dahlhaus ging er op links vandoor. Uit zijn voorzet schoot Ezequiel Bullaude de bal in het dak van het doel: 1-0. Fortuna kwam zo op 36 punten, 12 meer dan de Tilburgers, en mag zelfs van Europees voetbal dromen.

Willem II staat 7 punten af van de veilige vijftiende plaats, RKC en Almere City FC hebben 5 punten minder. Er volgen nog vier duels.