Galatasaray verspeelt ruime voorsprong en ontsnapt in verlenging

25 feb , 23:41 Voetbal
anp250226213 1

TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).

Manuel Locatelli benutte in de 37e minuut een strafschop voor de thuisploeg, na een overtreding van Lucas Torreira op Khephren Thuram. Juventus moest na vijftig minuten verder met tien man na een overtreding van Lloyd Kelly op Torreira. Toch knokte de thuisploeg zich naar een verlenging. Federico Gatti maakte het tweede doelpunt en Weston McKennie scoorde op aangeven van basisspeler Teun Koopmeiners. Noa Lang had een basisplaats bij Galatasaray en werd na een uur gewisseld.

Edon Zhegrova miste in de verlenging eerst nog een grote kans voor het moegestreden Juventus voordat Osimhen en Barış Alper Yılmaz wel toesloegen voor de bezoekers, die op Liverpool of Tottenham Hotspur stuiten in de achtste finale.