ZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
Volgens Van Meenen gaat het bij die 26 gevallen om fouten waarbij de VAR bevoegd was om in te grijpen. Dat wil zeggen bij het wel of niet geven van een rode kaart, het toekennen van een strafschop, de geldigheid van een doelpunt en bij het verwisselen van personen door scheidsrechters.
Door de inzet van de VAR is het afgelopen seizoen 107 keer een fout voorkomen op het hoogste niveau van het betaald voetbal in Nederland. Tijdens een seizoen doet de VAR ongeveer 2500 checks. In verreweg de meeste gevallen leidt een check niet tot een ingreep.
De VAR is er volgens Van Meenen om als vangnet te dienen als er een duidelijke fout wordt gemaakt. "De beslissing blijft altijd aan de scheidsrechter", aldus Van Meenen.