ISTANBUL (ANP) - Edson Álvarez speelt dit seizoen voor Fenerbahçe. De club uit Istanbul huurt de middenvelder van West Ham United, waar hij geen basisplaats had. Beide clubs bevestigen dat er ook een optie tot koop in het huurcontract is opgenomen.
Álvarez was op zoek naar een club waar hij veel speeltijd zou krijgen in aanloop naar het WK van volgend jaar in zijn geboorteland Mexico, Verenigde Staten en Canada. Trainer John Heitinga wilde hem graag terug naar Ajax halen. Maar Fenerbahçe heeft meer financiële middelen dan de club uit Amsterdam.
Ajax blijft op zoek naar een ervaren verdedigende middenvelder. De zoektocht naar een goede kandidaat zou makkelijker worden als er nog spelers vertrekken bij de nummer 2 van vorig seizoen in de Eredivisie. Brian Brobbey is een speler die Ajax mag verlaten. Maar de spits heeft nog geen geschikte club gevonden en kan er ook voor kiezen in Amsterdam te blijven.