Na drie jaar eindelijk Franse excuses voor supporters Liverpool

05 mei , 16:13 Voetbal
anp050525144 1

PARIJS (ANP/AFP) - De voormalige Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft voor het eerst zijn excuses aangeboden aan de supporters van Liverpool voor de politieacties tijdens de finale van de Champions League in 2022 in Parijs. De wedstrijd tussen Liverpool en Real Madrid, drie jaar geleden in het Stade de France, begon ruim een halfuur later door chaos bij de ingangen. Daarbij raakten duizenden supporters in de verdrukking en greep de Franse politie in met traangas.

Darmanin gaf aanvankelijk de supporters van Liverpool de schuld voor de wanorde. Zij zouden zonder kaartjes toch hebben geprobeerd het stadion binnen te komen.

Daar komt hij nu op terug. "Het optreden van de autoriteiten was een mislukking. Het was mijn fout omdat ik niet goed had gecontroleerd wat er aan de hand was en me door vooroordelen liet leiden", zei de oud-minister in een interview op YouTube. "Mijn excuses aan de fans van Liverpool. Ze hadden alle recht om boos te zijn."