RIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
In de vierde ronde moeten de voetballers van Indonesië in oktober in een groep van drie landen als eerste eindigen om rechtstreeks te worden toegelaten tot het WK. De tweede positie zou via een omweg - vijfde ronde en intercontinentale play-offs - ook nog voldoende kunnen zijn.
Bij Indonesië wordt Kluivert ondersteund door onder anderen assistent Alex Pastoor. Nederlandse spelers als Thom Haye en Mees Hilgers lieten zich eerder naturaliseren.
Saudi-Arabië heeft een minieme kans om zich nog rechtstreeks te plaatsen, maar dan moet het afsluitende pouleduel met Australië met heel grote cijfers gewonnen worden. Als dat niet lukt, dan gaan de Australiërs voor de zesde keer op rij naar de eindronde.