FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
Heel overtuigend was de eerste overwinning van Nigeria niet. De Super Eagles gingen wel vanaf het eerste fluitsignaal op zoek naar de openingstreffer. Die viel in de 36e minuut. De Nigeriaanse verdediger Semi Ajayi scoorde na een assist van Alex Iwobi. Tanzania kwam vlak na rust verrassend via Charles M'Mombwa op gelijke hoogte. Ademola Lookman zette Nigeria in de 52e minuut weer snel op voorsprong.
De Nigeriaanse topspits Victor Osimhen was erop gebrand ook te scoren, maar hij kwam niet verder dan een wegens buitenspel afgekeurd doelpunt.
De Afrika Cup vindt van 21 december tot en met 18 januari plaats in Marokko. De eindstrijd wordt in Rabat gespeeld.