ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is goed begonnen aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie. De formatie van de debuterende hoofdtrainer Henry van der Vegt was thuis met 1-0 te sterk voor een matig FC Twente.
Beide clubs hadden de nodige wijzigingen ondergaan ten opzichte van vorig seizoen. Zo had Twente Eredivisie-topscorer Sem Steijn naar Feyenoord zien gaan en vertrok Michel Vlap naar Al-Ahli uit Qatar. Bij PEC Zwolle maakte Thijs Oosting, de zoon van Twente-trainer Joseph Oosting, zijn debuut.
Het was uitgerekend middenvelder Oosting die Twente al na acht minuten pijn deed. Na een snelle aanval tekende hij voor de 1-0 met een schot van afstand. De treffer bleek de opmaat voor een eerste helft waarin PEC Zwolle de overhand had. Jamiro Monteiro verprutste een goede kopkans, terwijl een inzet van Kaj de Rooij werd geblokt.
Twente, dat nog weinig had laten zien, wisselde meteen na rust twee spelers. Ondanks de ingreep hoefde PEC Zwolle-keeper Tom de Graaff amper in actie te komen. Gabriël Reiziger, de zoon van oud-international Michael Reiziger, maakte als invaller bij PEC Zwolle zijn profdebuut.