PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

09 dec , 23:00 Voetbal
anp091225202 1

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

Het elftal van trainer Peter Bosz blijft na zes speelronden in het hoofdtoernooi op 8 punten staan en heeft de laatste twee wedstrijden in januari tegen Newcastle United (uit) en Bayern München (thuis) punten nodig om de tussenronde te bereiken. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde. Vorig seizoen eindigde nummer 24 Club Brugge het hoofdtoernooi met 11 punten.

Bosz verraste tegen Atlético door te beginnen met buitenspelers Paul Wanner en Couhaib Driouech. Dennis Man verdween naar de reservebank, net als spits Ricardo Pepi. Ivan Perisic keerde na een blessure terug in de selectie, maar was nog niet fit genoeg om te starten.

Invaller

Driouech was als invaller trefzeker in de Champions League-ontmoetingen met Napoli en Liverpool, die PSV beide ruim won: 6-2 en 1-4. Als basisspeler was Driouech dit keer ook belangrijk, niet als doelpuntenmaker maar als aangever. Na een goede dieptepass van Joey Veerman sprintte de Marokkaanse international weg bij zijn bewaker Nahuel Molina en behield vervolgens het overzicht door de bal breed te tikken op Guus Til, die simpel binnen kon schuiven: 1-0.

Kort daarna had Driouech de voorsprong kunnen verdubbelen, maar oog in oog met doelman Jan Oblak raakte hij de bal verkeerd. Atlético overleefde de moeizame beginfase en zag Alexander Sørloth in de 24e minuut een vrije kopkans missen. Driouech liet in de 27e minuut opnieuw een kans liggen. Waar hij zelf had moeten schieten, tikte hij de bal opnieuw breed richting Til. Dit keer onderschepte Atlético de bal.

Afstandsschot

Atlético kwam kort voor rust dankzij Yarek Gasiorowski langszij. De PSV-verdediger verspeelde de bal toen hij door keeper Matej Kovar werd ingespeeld. Sørloth stelde Julián Álvarez in staat te scoren: 1-1.

In de beginfase van de tweede helft sloeg de huidige nummer 4 van Spanje opnieuw toe. Kovar redde op een afstandsschot, waarna oud-Feyenoorder David Hancko in de rebound wel scoorde: 1-2. De avond werd nog pijnlijker voor PSV toen middenvelder Pablo Barrios in de 56e minuut vrij de diepte werd ingestuurd en de bal bij de tweede paal op het hoofd legde van Sørloth: 1-3.

Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 85e minuut nog voor PSV (2-3), waarna Armando Obispo nog een enorme kans op de gelijkmaker miste.