Spitse genoot van spel en eerbetonen bij afscheid van Oranje

29 okt , 00:56 Voetbal
anp291025002 1

NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.

De 35-jarige voetbalster van Ajax denkt dat ze de kleedkamermomenten bij Oranje gaat missen, maar kiest er bewust voor om vaker thuis te zijn bij haar kinderen. "Daar doe ik het uiteindelijk voor. Ik merk dat ik toe ben aan andere dingen", zei Spitse in het Goffert-stadion met haar twee kinderen naast zich.

De 248-voudig international hoopte nog haar 47e en 48e interlanddoelpunt te maken, bijvoorbeeld uit een strafschop. "We hadden er twee moeten hebben, maar dat zou allemaal te mooi zijn geweest, denk ik."

Spitse kreeg bij haar wissel een staande ovatie van het publiek en een erehaag van de andere speelsters. Na de wedstrijd kreeg ze van KNVB-directeuren Nigel de Jong en Jan Dirk van der Zee een bos bloemen en een ingelijst shirt met haar naam erop. Ook werd er nog voor haar gezongen.

Toen ze zelf de microfoon kreeg voor haar afscheidsspeech, schoot ze vol. "Lieve Oranjefans, ik wil jullie enorm bedanken voor al die jaren. Van honderd mensen in het stadion in 2006 tot 35.000 mensen. Ik heb altijd die verbinding met jullie gevoeld. Ook vanavond weer. Mijn geschreeuw zullen jullie niet meer horen, maar dat zal ik op de bank wel nog steeds gaan doen voor deze meiden. Ik hoop dat jullie dit fantastische team blijven steunen, ook al ben ik er niet meer", zei Spitse op het veld in Nijmegen.