LONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij het eveneens kwakkelende Tottenham Hotspur afgezakt naar de vijftiende plaats. Middenvelder James Maddison maakte in de dertiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd, door raak te schieten uit de rebound: 1-0.
Het moet raar lopen wil United voorkomen dat dit Premier League-seizoen het slechtste wordt uit de clubgeschiedenis. Tot nu toe is dat de achtste plaats van vorig seizoen, toen nog onder de in oktober ontslagen trainer Erik ten Hag.
Zijn opvolger Rúben Amorim stelde in het Tottenham Hotspur Stadium Oranje-internationals Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee en oud-Ajacied Noussair Mazraoui op. Zirkzee kreeg in de laatste twintig minuten nog een grote kopkans, maar het lukte de aanvaller niet zijn vierde competitietreffer van het seizoen te maken.
Tottenham heeft als nummer 12 nu 1 punt meer dan United. De club uit Manchester heeft inmiddels een achterstand van 31 punten op koploper Liverpool. Het gat met de degradatiestreep is 12 punten.