ISTANBUL (ANP) - Trainer Robin van Persie kijkt uit naar de uitwedstrijd van Feyenoord van dinsdagavond tegen Fenerbahçe. "De sfeer zal goed zijn, maar dat is het bij ons iedere wedstrijd", zei hij tijdens een persconferentie in Istanbul. " Dus dat is niet nieuw voor onze spelers, die zijn dat gewend. Als kind droomde je ervan om deze wedstrijd te spelen. Dus dat is hartstikke mooi."
Feyenoord verdedigt een voorsprong van 2-1 in de derde voorronde van de Champions League. De winnaar van het tweeluik strijdt met Benfica of OGC Nice om een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Van Persie kan weer een beroep doen op Gijs Smal. De geblesseerde Givairo Read is voorlopig niet inzetbaar. Ook voor Thomas Beelen, Jeyland Mitchell, Gernot Trauner, Shilow 't Zand en Jakub Moder komt de return tegen de Turkse topclub te vroeg. Gaoussou Diarra ontbreekt eveneens in de selectie van Feyenoord. Van Persie heeft zijn vleugelaanvaller gepasseerd en laat Bart Nieuwkoop in Rotterdam verder aan zijn herstel werken.
Van Persie voetbalde tussen 2015 en 2018 voor Fenerbahçe. "Dit voelt als thuiskomen. Mijn familie en ik hebben hier een hele mooie tijd gehad", zei hij. Aanvoerder Sem Steijn speelde al met FC Twente een uitduel met Fenerbahçe. De aanvallende middenvelder hoorde trainer José Mourinho van de Turkse topclub vorige week zeggen dat Feyenoord richting de 'hel van Istanbul' moest. "Ik zie het niet als de hel van Istanbul, maar wel als een mooie ambiance met veel kabaal", zei hij. "Dat motiveert mij alleen maar en ik denk heel veel jongens."