Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

15 apr , 00:06Voetbal
anp150426002 1
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
Oranje miste in Breda tegen de nummer 6 van de wereld zeven ervaren speelsters. "Daar lag de focus op voor de buitenwereld, maar ik had de focus op de speelsters die er wel waren. Het stemde me al positief wat ik op de trainingen zag, maar dan moet je hopen dat dat er vanavond uitkomt. En dat is gelukt", aldus de vorig jaar aangestelde Veurink.
De bondscoach noemde de zege in de WK-kwalificatie belangrijk richting de toekomst. "Het is veelzeggend dat we ook tot zo'n prestatie kunnen komen met de speelsters die we nu tot onze beschikking hebben. Dat is goed voor het totale team en het Nederlandse vrouwenvoetbal, zeker voor de lange termijn."
loading

Loading