BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
Italië kan zich eigenlijk geen misstap veroorloven. De viervoudig wereldkampioen hunkert naar een nieuwe deelname aan de eindronde na twee fiasco's in de vorige kwalificaties. Italië slaagde er niet in zich voor de WK's van 2018 in Rusland en 2022 in Qatar te plaatsen. Bondscoach Gennaro Gattuso noemde de wedstrijd tegen Noord-Ierland belangrijker dan de finale van het WK in 2006, die hij als speler won ten koste van Frankrijk.
De Italianen zetten in Bergamo vanaf de eerste minuut druk op het doel van de Noord-Ieren, maar een doelpunt viel niet. In de tweede helft werd de thuisploeg gevaarlijker. Eerst miste Mateo Retegui nog een open kans, maar kort daarna maakte Sandro Tonali de bevrijdende treffer. Moise Kean verdubbelde tien minuten voor tijd de score.
Wales of Bosnië en Herzegovina is over een week de tegenstander in de finale. Dat duel in Cardiff eindigde in 1-1 na negentig minuten, waardoor een verlenging nodig is.