Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

07 nov , 17:04 Voetbal
anp071125169 1

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

Guardiola kan mooie statistieken overleggen. Hij won in zijn trainerscarrière, die in 2007 begon, in totaal twaalf landstitels (met FC Barcelona, Bayern München en Manchester City) en drie keer de Champions League (met Barcelona en Manchester City). Van de 999 wedstrijden die hij als coach meemaakte, won hij er 715.

"De cijfers zijn waanzinnig. Het is moeilijk om dat te bereiken. Als ik opnieuw zou beginnen, zou ik het niet halen. Het is hard werken met veel toewijding, passie en liefde geweest. Daarin kan niemand mij verslaan", aldus de 54-jarige Guardiola.