BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de voorsprong op Willem II onderin de Eredivisie iets verder vergroot. De Brabanders speelden voor eigen publiek gelijk tegen bekerfinalist Go Ahead Eagles: 1-1. Beide ploegen kregen in een vermakelijk duel de nodige kansen. NAC heeft de laatste vijf thuiswedstrijden in de competitie nu allemaal gelijkgespeeld.
Leo Sauer kreeg in de twaalfde minuut een grote kans om de score voor NAC te openen, maar de huurling van Feyenoord schoot over. Aanvoerder Mats Deijl had drie minuten later aan de andere kant, na een goede aanval, wel succes voor Go Ahead: 0-1. Elías Már Ómarsson miste voor rust nog een goede mogelijkheid voor NAC.
In de beginfase van de tweede helft was het wel raak. Na een goede inspeelpass door het centrum van de verdediging van Jan Van den Bergh schoot de Australiër Maximilien Balard de 1-1 binnen. NAC was het dichtst bij de winnende treffer, maar die viel niet.
Gele kaart
Go Ahead-speler Mathis Suray zag een rode kaart worden omgezet in een gele, waardoor hij volgende week mee mag doen in de bekerfinale tegen AZ.
NAC heeft nu 7 punten meer dan Willem II, dat zestiende staat. De nummer 16 moet aan het einde van het seizoen play-offs voor promotie/degradatie spelen. Go Ahead blijft op de zevende plaats staan.